„Andrzejki… zabawa, wróżby i swawole””

W środę 28 listopada 2012 r. odbyło się Spotkanie Andrzejkowe, w którym uczestniczyli lubelscy podopieczni i wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”.

Andrzejki obchodzone są w Polsce od kilku pokoleń, nie tracą na popularności, choć trwają nieco w cieniu nadchodzących i wszechobecnych Świąt Bożego Narodzenia. Kiedyś zabawa ta miała nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii

i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. Tak było i u nas w Stowarzyszeniu. Pomysłów na andrzejkowe wróżby jest całe mnóstwo. Nasi wolontariusze wybrali same najlepsze m.in.:  losowanie kolorów, odczytywanie liter z rozsypanych szpilek czy wróżenie z cyfr daty urodzenia. Wróżby te traktowane były tylko jak dobra zabawa z przymrużeniem „przysłowiowego” oka.

Jak na cotygodniowych środowych spotkaniach również i teraz nie mogło zabraknąć kawy, herbaty i pysznych ciasteczek. Po wróżbach przyszedł czas na śpiewanie.

A tutaj repertuar był różny od „Hej sokoły”, „Miała baba koguta” po fantastyczny „Hymn Seniorów”. Całej zabawie towarzyszyły wyśmienite humory

i uśmiechy na twarzach naszych seniorów. Tak cudownych miło spędzonych chwil jak dzisiaj życzymy każdemu. Kolejne Andrzejki za rok i na pewno znowu się spotkamy. Zapraszamy do galerii.