W środę, 11 stycznia podopieczni i wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” spotkali się na wieczorku poetyckim „Moja poezja”. W spotkaniu mieli uczestniczyć ci seniorzy, którzy interesują się poezją, a także ci, którzy sami ją tworzą.

Zgodnie z planem każdy senior, który chciał uczestniczyć w wieczorku miał przygotować wiersz, przeczytać go i opowiedzieć, dlaczego jest to wiersz dla niego ważny.  Każdy uczestnik miał też przynieść świeczkę, co miało stworzyć nieco wiktoriański nastrój – odpowiedni do recytacji poezji.

O ile pierwszy wymóg został spełniony, o tyle świece okazały się problematyczne. Nikt o nich nie pamiętał! Na szczęście w biurze mbU znalazła się mała lampka, którą wolontariuszka Jadzia z pomocą pani Marii owinęły bibułą i w ten prosty sposób uzyskano atmosferę iście wiktoriańską.

Pierwsza przeczytała swój wiersz pani Alinka. Był to piękny wiersz o miłości, który wywołał żywą dyskusję o możliwej „ilości” miłości w życiu. Seniorki stwierdziły, że „kocha się tylko raz…”, a pani Ania dodała ”…od ostatniego razu”. Tak oto młode pokolenie wolontariuszy dostało cenną wskazówkę na życie.

Następnie wystąpił pan Jan z krótkim wierszykiem o „kobiecie domowej”. Niestety wierszyk mocno uraził feministyczną duszę koordynatorki oraz kilku innych pań, wiec nie spotkał się ze zbyt ciepłym przyjęciem. O owacjach nie było mowy…

Sytuację załagodziła pani Wicia, która wyrecytowała wiersz–modlitwę swojego autorstwa. Wszyscy słuchający byli wzruszeni. Pani Wicia po raz kolejny pokazała swój talent poetycki.

Jednogłośnie ustalono, że na wiosnę Stowarzyszenie zorganizuje wieczór autorski pani Witalii.
Nie obyło się bez komediowego akcentu. Pani Ania przeczytała śmieszny wierszyk o tolerancji i odchudzaniu, które rozbawiły wszystkich.

Pod koniec spotkania Seniorzy poprosili koordynatorkę o organizację wieczorków poezji co miesiąc. Od razu zaproponowano kilka najbliższych tematów: miłość w lutym, (bo Walentynki), kobiety w marcu, (bo Dzień Kobiet), wiosna w kwietniu, (bo wiosna) itd.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w naszej Galerii.