Młodsi - Starszym, przedstawienie dzieci dla podopiecznych „mbU”- pod takim hasłem upłynęło kolejne środowe spotkanie w Stowarzyszeniu „mali bracia Ubogich” przy ul. Akademickiej 4.

"Dzieci mają wręcz cudowną moc, aby zmieniać się we wszystko, w co tylko zapragną" - relacjonuje wolontariuszka Monika. "Przykładem tego było dzisiejsze wspólnie spędzone popołudnie, gdzie gośćmi specjalnymi były właśnie dzieci. Gromada uśmiechniętych i bardzo żywiołowych maluchów ze Świetlicy opiekuńczo – wychowawczej przy szkole podstawowej nr 28 w Lublinie zawitała do naszych seniorów. Pod przewodnictwem Pani Oli oraz naszej wolontariuszki Ewy zaprezentowała spektakl słowno- muzyczny o tematyce wielkanocnej. Mali artyści przeobrazili się w postacie biblijne, ukazując tym samym scenę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wszystkie dzieci do swoich ról przygotowały się bardzo solidnie, o czym świadczyły stroje i teksty wyuczone na pamięć. Warto dodać, iż była to premiera tego przedstawienia, a cała inscenizacja była naprawdę poważna i bardzo  trudna, szczególnie dla takich maluchów. Jednak dzieci poradziły sobie świetnie. Na ich twarzach nie pisała się trema, wręcz przeciwnie, z radością i uśmiechem wystąpiły dla naszych podopiecznych. Zachęceni do wspólnego śpiewania widzowie nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami i słodkimi upominkami."

Wspaniałej dziesiątce dzieciaków oraz opiekunom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile, mając nadzieję, że będzie ich więcej.

Zapraszamy do naszej Galerii gdzie można zobaczyć młodych artystów