Pierwsze grudniowe spotkanie wolontariuszy i podopiecznych lubelskiego „mbU” odbyło w środę 7 grudnia się pod hasłem imieninowo – Mikołajowym.

Sala „pękała w szwach”. Ładna pogoda zachęciła seniorów do wyjścia z domu i wspólnej zabawy z przyjaciółmi. Podczas gdy podopieczni kolejno zajmowali dogodne miejsca, wolontariusze przygotowywali gorące napoje.

Spotkanie rozpoczęło się uroczyście – tradycyjnym „sto lat” i wręczeniem kwiatów solenizantkom Mariom, które w tym tygodniu świętują imieniny. Po życzeniach i uściskach przyszedł czas na poczęstunek – jak zawsze seniorzy przynieśli coś słodkiego do kawy i herbatki przygotowanej przez wolontariuszy.

 W tym roku Mikołaj nie ominął naszego Stowarzyszenia i pozostawił upominki w formie żywności. Jednak aby je odebrać podopieczni musieli wykazać się jakimś talentem. Po wyciagnięciu losów z poleceniem z czerwonej czapki Mikołaja jedni musieli śpiewali piosenki, recytowali wiersze, inni głowili się wymyślając zdania i łamali język tłumacząc, że „Król Karol kupił Królowej Karolinie…”, ale chyba najwięcej zabawy dostarczyły kawały, które rozbawiły tak szczególnie, że na koniec ciężko było się rozstać… by za tydzień znów się zobaczyć i miło spędzić środowe popołudnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej Galerii