Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” przygotowało dla swoich podopiecznych dzień pełen niespodzianek.

Spotkanie zaczęło się o godzinie 10.00. Wolontariuszka Ela przygotowała dla wszystkich kawę i herbatę oraz podała ciastka – na dobry początek dnia. Aby wszyscy nabrali odpowiednich humorów na cały dzień, koordynatorka rozdała każdemu przygotowane wcześnie zdobione kartki, na których każdy senior miał odpowiedzieć w trzech punktach na pytanie ”dlaczego cieszy się, że jest seniorem?", a wolontariusze  analogicznie – "dlaczego cieszą się, że są wolontariuszami?". Praca pisemna okazała się być nieco trudną, ale zakończyła się sukcesem.

Następnie wolontariuszka Kazimiera podzieliła się z zebranymi nową porcją rebusów. Mimo że emocje ponosiły seniorów, Kazia trzymała dyscyplinę: każdy mógł odpowiadać tylko wtedy, gdy przyszła jego kolej.

Gdy umysły się zmęczyły, seniorom czas umiliły dwie nowe wolontariuszki, Bożena i Dorota. Błyskawicznie rozruszały podopiecznych i wolontariuszy przy pomocy skocznej muzyki i klanzowskej chusty. Kolorowa zabawa wszystkim się spodobała.

Mimo radości, jaką wywołał ruch seniorzy musieli trochę odpocząć. Wszyscy usiedli w dużym kręgu, plecami do siebie i …wykonywali polecenia wolontariusza Radka. Czytał wiersz relaksacyjny, na bazie którego każdy wykonywał sąsiadowi masaż pleców. Po wierszyku nastąpiła przerwa przedobiadowa.

Po obiedzie nastąpił uroczysty toast wzniesiony aroniową nalewką pani Ireny: ”Za seniorów!”, a potem improwizowana cześć artystyczna w wykonaniu czołowych aktorek lubelskiego "mbU", Jadwigi i Wiesławy.

Popołudniowy program dnia przedstawiał się już nieco poważniej. Zaplanowano dwa wykłady. Jeden poprowadziła pani Anna, psycholożka współpracująca ze Stowarzyszeniem, która opowiadała o sposobach na szukanie radości w życiu codziennym. Drugi, pani Danuta, która opowiedziała o zdrowym odżywianiu.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy znaleźli czas na wspólne świętowanie, dziękujemy też wszystkim za pomoc w organizacji spotkania i za prowadzenie zajęć.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania dostępnych w galerii.