1 października 2013 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Święto to zostało ustanowione 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Z okazji święta lubelscy wolontariusze Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" udali się na Stare Miasto w Lublinie, by tam obdarowywać napotkanych seniorów kwiatami w myśl motta Stowarzyszenia - „kwiaty przed chlebem”.  Jak się okazuje, nie wszyscy obdarowywani wiedzieli, że w tym dniu obchodzone jest ich święto. Seniorzy, którzy otrzymywali kwiaty, byli bardzo pozytywnie zaskoczeni postawą wolontariuszy "małych braci Ubogich". Dla większości seniorów kwiat róży był ogromną niespodzianką. Byli również tacy, którzy początkowo nie wiedzieli, jakie wolontariusze mieli intencje. Na szczęście po krótkiej rozmowie i serdecznych życzeniach składanych przez młodszych i starszych wolontariuszy na ich twarzach zagościł uśmiech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla każdego wolontariusza najważniejsza była radość osoby obdarowywanej. Tego dnia wręczyli seniorom 250 róż. Mamy nadzieję, że tegoroczne starania lubelskich wolontariuszy w związku z Międzynarodowym Dniem Osób Starszych pomogą zwrócić uwagę mieszkańców miasta na to piękne święto i zwrócą uwagę na osoby starsze.  Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, którzy zaangażowali się 1 października, aby sprawić przyjemność osobom starszym.

Zapraszamy do naszej galerii.