Seniorada 2011 nadal trwa! Zapraszamy do przeczytania relacji wolontariuszki Moniki Piskorowskiej z Zabawy tanecznej, która odbyła się w czwartek 27 października w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

 „Podopieczni  „mbU” wraz z wolontariuszami udali się do Centrum Usług Socjalnych, by wspólnie z seniorami innych lubelskich ośrodków oddać się błogiej zabawie. Najważniejszy punkt imprezy, czyli muzykę, zapewniła orkiestra; panowie  pięknie przygrywali do tańca. Repertuar okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Nie zabrakło takich piosenek jak np.: „Nie zadzieraj nosa”, „Żono moja”, czy „Daj mi tę noc”. Bardzo dużą popularnością cieszyły się utwory cygańskie, klasyczne tanga, a przede wszystkim melodie lat młodzieńczych naszych seniorów. Tańcom nie było końca. Seniorzy nie mieli sobie równych. Po pewnym czasie nawet wolontariusze dawali za wygraną.

W czasie krótkiej przerwy odbył się poczęstunek, przypominający prawdziwą ucztę weselną. Stoły zastawione były przeróżnymi smakołykami, począwszy od różnego rodzaju sałatek, galaretek, bigosu, kawy, herbaty, kończąc na ciastach i owocach. Każdy znalazł coś dla siebie. Po obfitym posiłku uczestnicy zabawy udali się ponownie na parkiet. Prezentowali nie tylko zdolności taneczne, ale również wokalne. Gwiazda naszego Stowarzyszenia, Pani Zosia wraz z orkiestrą wykonała kilka utworów z polskiej estrady. Piosenki zakończyły się gorącymi brawami i prośbą o „bis”. Niestety to, co dobre szybko się kończy. Tak też było w tym przypadku. Po tańcach udaliśmy się do domów, mając nadzieję, że niedługo znów się spotkamy. Za wspólnie spędzone chwile i zabawę serdecznie dziękujemy „CUS" w Lublinie, które było organizatorem tej imprezy”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej Galerii.