We wtorek 18 października w ramach Seniorady 2011 odbył się konkurs recytatorski dla seniorów. W konkursie wzięło udział sześcioro podopiecznych lubelskich „małych braci”. Do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, czyli właśnie Seniorady 2011 zostało zaproszonych kilka lubelskich ośrodków zajmujących się seniorami.

Mimo, iż atmosfera była przyjacielska i prawe wszyscy się znali, występujący mieli tremę. Dla niektórych był to pierwszy występ przed tak dużym gronem słuchaczy (ponad 60 osób). Podopieczni mbU umieli jednak opanować nerwy, gdyż przed konkursem wzięli udział w warsztatach recytatorskich. Ponadto wśród publicznosci byli seniorzy ze Stowarzyszenia mbU, którzy przyszli "trzymac kciuki" za swoje utalentowane i odważne koleżanki.

Po cześci konkursowej, a przed ogłoszeniem wyników, zorganizowano słodki poczęstunek dla uczestników i gości.

Występy bardzo się podobały, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkich, a kilkoro najlepszych wyróżnić dodatkowym wstępem na kolejnym spotkaniu z okazji obchodów MDOS za tydzień, 26 października. Wśród podopiecznych „małych braci” wyróżnienia dostały panie: Maria Madej i Wiesława Pietrzela. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych konkursach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.