W czwartek rano, 12 maja, wolontariusze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy w Medycznym Studium Zawodowym im. Prof. St. Liebharta w Lublinie. Dzięki uprzejmości pani Dyrektor Anny Krzyżanowskiej wolontariusze mogli się zapoznać z najważniejszymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Cały kurs był ukierunkowany na pomoc osobom starszym, z którymi wolontariusze mbU pracują na co dzień.

 Kurs prowadziło dwóch ratowników : pan Marcin Mazur i pan Damian Ciseł. Pan Marcin przystępnym językiem wytłumaczył zasady pomocy oraz przestrzegał przed najczęściej popełnianymi błędami, które mogą mieć smutne konsekwencje.

Jakże wielkie było zdziwienie, gdy okazało się, ze krztuszącej się osoby nie należy klepać z całej siły po plecach! Pan Marcin zaprezentował tzw. „łódeczki”, które pomagają w odkrztuszaniu.

Pan Damian służył chwilami za osobę poszkodowaną w wypadku, na której można było poćwiczyć opatrywanie ran przy krwotoku.

Chętni wolontariusze mogli także spróbować „ożywić” fantoma. Pod okiem specjalistów Małgosia i Sylwek wykonali pierwszą w życiu resuscytacje - fantom migał światełkami na znak, ze żyje:)

Po zajęciach wolontariusze mogli zadać pytania dotyczące trudnych sytuacji, które zdarzyły im się z w trakcie opieki nad seniorami.

Chcieliśmy przekazać serdeczne podziękowania pani mgr Czyżewskiej za pomoc w organizacji kursu.

Dziękujemy także p. Marcinowi i Damianowi za poświęcony nam czas i naukę.

Szczególnie podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor, bez której zgody kurs ten by się nie odbył.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kursu w Galerii.