Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet lubelscy „mali bracia Ubogich” zaprosili Zespół Wokalny „Radzyniacy” na występ w gościnnych progach Domu Pomocy Społecznej „Kalina”. Koncert odbył się pod hasłem: "Seniorzy - Seniorom".

Zespół "Radzyniacy" ma bogatą historię, często koncertuje i jest znany na Lubelszczyźnie, a dzięki podopiecznej mbU, pani Wiesławy Pietrzeli, Stowarzyszenie nawiązało kontakt  z Chórem, który przyjął zaproszenie na występ. W organizacji imprezy pomagał p. Jan Arczewski z DPS "Kalina".

Na widowni poza podopiecznymi DPS i mbU była także pani Ewa Dados, Pełnomocnik Prezydenta ds. Seniorów, której bardzo spodobał się występ. W przerwach miedzy piosenkami wystąpili podopieczni mbU i wyrecytowali wiersze A. Osieciej i B. Leśmiana. Koncert Seniorzy – Seniorom nie mógł się odbyć bez kultowej już w kręgach seniorskich piosenki :”Szła babeczka do laseczka”. Nie zabrakło ani dzidka, ani babci…

Aby podziękować za koncert podopieczni Stowarzyszenia przygotowali słodki poczęstunek (ciasta i ciasteczka domowego wypieku), DPS zapewnił napoje, wiec po występie goście i artyści mogli odpocząć przy herbacie i ciastku. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze wspólnego spotkania, seniorzy mogli nawiązać nowe znajomości i mile spędzić czas. I – jak powiedziała na koniec pani Ewa Dados – „mamy nadzieję, że zobaczymy się znów wkrótce”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej Galerii