15 listopada 2013 w Stowarzyszeniu „mali bracia Ubogich” w Lublinie rozpoczęły się zajęcia z języka angielskiego, które poprowadził wolontariusz Piotr Krzemiński. Na pierwszych zajęciach seniorzy zapoznali się ze sposobem przedstawiania się w języku angielskim.

 

Początkowo dało się zauważyć, że seniorzy byli lekko zestresowani, bo - jak przyznała większość z nich - nigdy nie mieli do czynienia z językiem angielskim. Zatem każde z nowo poznaanych słówek było skrupulatnie zapisywane. Seniorzy obiecali że będą bardzo przykładać się do nauki języka. Pani Maria poleciła wszystkim zebranym, aby karteczkę ze słówkami każdy miał przy sobie by w każdej chwili mógł z nich skorzystać, nawet jadąc autobusem. Pomysł spodobał się wszystkim.
Zajęcia z wolontariuszem Piotrem będą odbywać się dwa razy w miesiącu, w co drugi piątek. Poza nauką nowego słownictwa, seniorzy zapoznają się także z bogatą kulturą krajów anglojęzycznych, a także będą mieli możliwość spotkania się z native speakerem, aby w praktyce móc wykorzystać umiejętności które zostaną nabyte.

Projekt współfinansowany przez Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, realizowany w Lublinie przez Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”.