W tym roku 1 października  również w Lublinie będziemy uroczyście obchodzić Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” o godzinie 13.00 wyruszą spod Placu Litewskiego na lubelski deptak aby uczcić to Święto. „W myśl hasła Stowarzyszenia kwiaty przed chlebem będziemy wręczać napotkanym seniorom kwiaty i składać im życzenia – mówi Radosław Chilimoniuk, koordynator akcji – Zapraszamy by dołączyć do naszych wolontariuszy. Przypominam: wtorek 1 października, godz. 13.00”

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” każdego roku przypomina by szczególnie w tym czasie nie zapominać, że obok seniorów aktywnych i niezależnych są także tacy, którzy potrzebują wsparcia: osamotnieni, bezradni, niepełnosprawni. „mali bracia Ubogich” działają właśnie dla nich towarzysząc seniorom na co dzień, dając im oparcie, wypełniając pustkę.


Miło nam też poinformować, że również od 1 października lubelscy „mali bracia Ubogich” rozpoczynają projekt skierowany do najstarszego pokolenia Polaków - osób, które przekroczyły 65 rok życia. W ramach projektu „Wsparcie dla ofiar Narodowego Socjalizmu i innych osób w podeszłym wieku w Lublinie” zaproponujemy lubelskim seniorom m.in.: nieodpłatne konsultacje ze specjalistami z dziedziny prawa i psychologii, bezpłatne spotkania, na których seniorzy będą realizowali swoje pasje, wspólne świętowanie urodzin, imienin seniorów oraz świąt, a także wyjścia do kina czy teatru. W okresie wakacyjnym zaplanowane są wycieczki w ciekawe miejsca. „Już dziś ogłaszamy rekrutację osób zainteresowanych udziałem w projekcie. Zapraszamy zarówno osoby starsze, jak i wszystkich, którym seniorzy nie są obojętni. – zachęca Radosław Chilimoniuk - Projekt jest współfinansowany przez niemiecką Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, która wspiera międzynarodowe projekty na rzecz osób poszkodowanych przez III Rzeszę" – dodaje Chilimoniuk.