Z okazji obchodów Lubelskich Dni Seniora, w czwartek  13 czerwca podopieczni Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”  zostali zaproszeni na uroczyste grillowanie.  Organizatorem spotkania było Centrum Dziennego Pobytu Dla Seniorów Nr 1 na ulicy Poturzyńskiej. Zaproszeni goście z Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów nr 3 oraz „mbU” czynnie włączyli się w przygotowania tej uroczystości. Seniorzy mieli okazję spotkać  się i porozmawiać z przyjaciółmi z innych ośrodków, a także wspólnie muzykować, śpiewając przeboje z dawnych lat tj. „Szła dzieweczka” czy „Hej sokoły”.


Piękna pogoda dopisała! Wszyscy seniorzy cieszyli się dobrym humorem w miłym towarzystwie! Gdy po śpiewaniu uczestnicy poczuli głód, na grillu przygotowywano pyszne kiełbaski. Po spożyciu posiłku, seniorzy zgodnym głosem postanowili dalej pośpiewać. Koleją okazją do przerwy, były przygotowane słodkości dla seniorów, którzy tak głośno i radośnie śpiewali. Jedną z atrakcji przygotowanych przez organizatorów były konkursy z nagrodami. Jedna z podopiecznych Stowarzyszenia „mbU” przygotowała szereg zagadek dotyczących różnej tematyki! Kto pierwszy odpowiedział prawidłowo na zadane pytanie otrzymywał nagrodę! 

Pokrzepieni nagrodami oraz pysznościami, seniorzy ponownie rozpoczęli śpiewy, tym razem przy dźwiękach gitary pani Kamili Gralewskiej. Tego dnia seniorom nie brakowało sił, zatem na zakończenie dnia, podopieczni zaproponowali gimnastykę . Pan Michał poprowadził ćwiczenia, w których seniorzy radośnie i aktywnie brali udział.

Zapraszamy do galerii