28 maja w Stowarzyszeniu „mali bracia Ubogich” w Lublinie miało miejsce niezwykłe spotkanie. W środowe popołudnie, podopieczni oraz wolontariusze zgromadzili się, aby uczcić Dzień Matki.

Specjalnie z tej okazji, każdy z uczestników spotkania przygotował opowieść o swojej mamie lub wierszyk, który kojarzy się z tym świętem. Dodatkowo na wszystkich czekały ciekawe konkursy i zagadki z nagrodami. Jeden z takich konkursów polegał na ułożeniu z rozsypanych słów piosenki poświęconej mamie. Dla ułatwienia pierwszy i ostatni wers piosenki były ponumerowane. Zwycięstwo w konkursie przypadało tym, którzy jako pierwsi ułożyli poprawny tekst.


W ramach kolejnego zadania każdy z obecnych dostał pięknie ozdobioną kartkę. Na kartce należało odrysować dłoń oraz podpisać swoim imieniem. Potem karteczka krążyła między po sali.  Była to okazja aby każdy napisał dla drugiej osoby kilka ciepłych słów.

Ta zabawa bardzo spodobała się seniorom.   Seniorzy mieli tak wiele miłych słów do przekazania sobie nawzajem, że wkrótce na karteczkach zabrakło miejsca. Po ukończeniu zadania, chętni mogli przeczytać pozostałym treść swoich kartek.


Po konkursach i zabawach, przyszedł czas na refleksję. Seniorzy odczytywali swoje piękne wiersze lub opowiadali swoje historie. Całe spotkanie przeplatane było piosenkami.

Spotkanie przygotowała nasza wolontariuszka Wiesława Pietrzela.

Zapraszamy do galerii