29 maja 2013r. w lubelskiej siedzibie Stowarzyszenia odbyło się niecodzienne spotkanie z gośćmi z Ukrainy. Wydarzenie to rozpoczęło się opowieścią Antona Blazheyeva i Olgi Weryha o ukraińskiej kulturze, tradycji i religii. Doskonałym tłem opowieści były wyświetlane na rzutniku zdjęcia.

Spotkanie pokazało nam wiele więcej, niż moglibyśmy przeczytać w jakiejkolwiek dobrej książce o tym kraju. Seniorów interesował każdy szczegół. Anton przybliżył nam sytuację mniejszości na Ukrainie, styl i sposób życia jej mieszkańców oraz rozwój tej wyjątkowej części świata. Zaciekawieni podopieczni Stowarzyszenia zadawali mnóstwo pytań, dotyczących m.in. tradycyjnej kuchni i ukraińskich przysmaków. Interesowało ich również, jak wygląda codzienne życie Ukraińców.


Jak się okazało, pani Adela, jedna z naszych podopiecznych ma lwowskie korzenie. Nawiązując do podejmowanych w czasie spotkania temató, wyrecytowała wiersz po ukraińsku. Było to ciekawym akcentem dla nas i miłą niespodzianką dla naszych gości. Spotkanie zostało uwieńczone wyjątkowym i niezapomnianym śpiewem naszych przyjaciół z Ukrainy. Wykonali oni dwie pieśni w języku ukraińskim. A na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy „Hej sokoły”.

Goście, którym bardzo się u nas spodobało, wyrazili chęć odwiedzenia nas w najbliższej przyszłości. Już nie możemy się doczekać!

Tymczasem zapraszamy do galerii