30 października 2013 w lubelskiej siedzibie Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” odbyło się kolejne spotkania z cyklu  Dookoła Świata. W tym miesiącu omawianym krajem był Honduras, reprezentowany przez Edu, który od roku jest w Polsce.

 

Edu posługiwał się językiem hiszpańskim, a jego słowa były tłumaczone na język polski. Ku zaskoczeniu wszystkich seniorów, spotkanie rozpoczęło się od polskiego „ Dzień dobry!”. Gość z Hondurasu wprowadził wszystkich w historię swojego rodzinnego kraju. Opowiedział o historii, tradycji i bogatej kulturze swojego regionu. Oczywiście podopieczni Stowarzyszenia byli bardzo zaciekawieni tym jak żyje się w tak odległym kraju.

Zadawano wiele pytań dotyczących życia codziennego, religijnego i kulturalnego. Nie zabrakło pytań o życie codzienne seniorów w Hondurasie, a  nawet o to jaką mają emeryturę! Nie obyło się również bez śpiewów. Lubelscy seniorzy poprosili, aby Edu zaśpiewał coś ze swoich rodzinnych stron.  Seniorom bardzo podobały się śpiewy i nasz gość postanowił nauczyć seniorów jednej zwrotki piosenki w swoim ojczystym języku.  Koniec spotkania był zaskakujący. Nasz gość tak bardzo zaprzyjaźnił się z podopiecznymi, że zaproponował wszystkim zgromadzonym zatańczenie salsy, którą po kilku chwilach nauki seniorzy zatańczyli na zakończenie tego miłego spotkania.

Zapraszamy do galerii

Projekt współfinansowany przez Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, realizowany w Lublinie przez Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”.