W środę 22 stycznia 2014 roku w Stowarzyszeniu „mali bracia Ubogich” w Lublinie odbyło się spotkanie pt. Dookoła świata.

Jest to kolejny cykl spotkań które odbywają się co miesiąc. Tym razem gościliśmy przedstawicielkę Armenii, Arminę. Armenia to państwo w Azji na Kaukazie Południowym. Armina wszystkim zgromadzonym opowiedziała bogatą historie i kulturę swojego rodzinnego kraju. Który podobnie jak nasz był nękany różnymi wojnami. Seniorzy zadawali wiele pytań, dotyczących literatury, tradycji, religii i oczywiście kuchni Armeńskiej. Bardzo ciekawym punktem spotkaniu była krótka nauka alfabetu armeńskiego. Który składa się z 39 liter.

Armina bardzo dokładnie objaśniła wszystkim z jakich kolorów składa się flaga jej ojczystego kraju. Oczywiście nie zabrakło pytań dotyczących sytuacji seniorów w Armenii. Pytania dotyczyły głównie opieki państwa nad seniorami. Seniorów bardzo interesowała kwestia stowarzyszeń które działają na rzecz seniorów. Armina odpowiadając na te pytania podkreśliła że dopiero od niedawna w Armenii zaczęły powstawać Stowarzyszenia, Domy Pomocy dla seniorów. Dużym zaciekawieniem okazały się obrzędy związane z weselem i cała ceremonia która przygotowuje do tego wydarzenia.

 

W tym dniu w Lublinie, wolontariusze wraz z seniorami świętowali Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji każdy z seniorów otrzymał tulipana, oraz moc gorących życzeń. Wszyscy wspólnie odśpiewali uroczyste sto lat. Dla wszystkich seniorów jeszcze raz, życzymy dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy. Aby każdy dzień przynosił pozytywne chwile.

 

Zapraszamy do galerii

 

 

Projekt współfinansowany przez Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, realizowany w Lublinie przez Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”.