30 września 2013r. , seniorzy oraz wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” świętowali Międzynarodowy Dzień  Osób Starszych na uroczystym balu zorganizowanym w Centrum Dziennego Pobytu Dla Seniora nr 1. Przewodnim motywem balu były barwy optymistycznej jesieni. 


Seniorzy bardzo sumiennie przygotowywali się do tego balu min. na zajęciach florystycznych, robiąc jesienne ozdoby. Najpiękniejsze przebranie jesienne było oczywiście nagrodzone. Nagrodą za najbardziej oryginalny strój było przebranie „pani jesieni”, przygotowane z liści, kasztanów i jarzębiny przez seniorów CDP1 oraz bukiet róż.

Od początku balu seniorom nie brakowało energii, aby cały bal przetańczyć w gronie bliskich osób. Nad dobrą zabawą czuwała orkiestra, która dopasowała swój repertuar specjalnie dla naszych seniorów.

Poza tańcami, podopieczni oraz wolontariusze przygotowali szereg konkursów z nagrodami. Konkursy oczywiście dotyczyły jesieni. Nie zabrakło pytań na temat smaków jesieni, kolorów, a także rodzajów jesiennych jabłek! Po tańcach i swawolach, wszyscy udali się na poczęstunek.  Zgromadzeni mogli cieszyć się pysznym bigosem oraz słodkościami. Nie zabrakło również owoców jesieni tj. winogrona czy śliwki. Bal okazał się sukcesem, wszyscy byli bardzo zadowoleni i na odchodne goście pytali o termin następnej zabawy.. a to już niebawem...

Zapraszamy do galerii.