Nadeszła długo oczekiwana wiosna. Przyroda budzi się do życia, nabierając radosnych barw, a dzień trwa coraz dłużej. Z tej okazji w wesołych nastrojach seniorzy oraz wolontariusze Stowarzyszenia „mbU” 24 kwietnia bawili się na balu wiosennym w Centrum Dziennego Pobytu dla seniorów w Lublinie, gdzie gościli także podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1 oraz nr 2.

Kamila Gralewska oraz  Radosław Chilimoniuk przywitali przybyłych gości i  zachęcili do wspólnej zabawy. Dobry nastrój udzielił się wszystkim przybyłym. Zresztą wiosenna aura widoczna była nie tylko w uśmiechach naszych seniorów, ale także w pięknych, kolorowych strojach gości, ubarwiających salę.

Już od pierwszych nut piosenki granej przez orkiestrę rozpoczęły się tańce zapełniające cały parkiet. W takt rytmicznych przebojów muzyki rozrywkowej uczestnicy balu z entuzjazmem wymyślali coraz to nowe kroki w tańcu, choć nie zabrakło tradycyjnych zabaw, takich jak pociąg, czy wspólne kółko, łączące wszystkich na parkiecie. Śmiechowi, radości i zabawie nie było końca. Seniorzy mieli okazję spotkania swoich znajomych, a także nawiązania nowych znajomości z gośćmi z innych ośrodków.

W chwili odpoczynku od tańców goście spożyli ciepły posiłek oraz częstowali się przygotowanymi słodkościami.

Taneczne przywitanie wiosny zakończyło się sukcesem – seniorzy w tańcu mogli wyrazić pasję życia, bowiem:

Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia. Jest samym życiem.
                                                                                                                               Havelock Ellis

Zapraszamy do galerii