W środowe popołudnie 19 lutego 2014 r. Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” w Lublinie wraz z Centrum Usług Socjalnych zorganizowało bal karnawałowy dla seniorów.

Uczestnicy balu skrupulatnie przygotowali siędo wydarzenia, szykując przeróżne kreacje oraz maski karnawałowe. Także wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” w Lublinie aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do balu, przygotowując konkursy o rozmaitej tematyce, aby nie tylko tańce umilały czas seniorom, w tym podopiecznym "mbU". Karnawałowy nastrój dopisał wszystkim. Po krótkim przywitaniu przez organizatorów rozpoczęły się pierwsze tańce w rytm znanych i lubianych melodii. Następnie przyszedł czas na pierwszą turę konkursów. Na początek zadaniem wszystkich zgromadzonych było odszukanie imienia postaci z bajki - a konkretnie zwierzęcia.

Uczestnicy karnawałowego spotkania wzięli udział w tej zabawie, wymieniając przeróżne znane bajkowe postaci. Ten konkurs mogło wygrać aż sześć osób! Trzeba było jednak wstrzelić się klucz odpowiedzi ukryty w specjalnie przygotowanych, ponumerowanych kopertach. Każdy, kto  trafił, otrzymywał słodki upominek.

Po konkursach ponownie wszyscy zgromadzeni ruszyli do tańca. Podopieczni, wolontariusze, młodsi i starsi - włączyli się do wspólnej zabawy. A w kolejnej przerwie między tańcami, bardzo ciekawą zabawą, w której udział wzięli wszyscy okazała się puszka Pandory. Uczestnicy przekazywali sobie z rąk do rąk tytułową puszkę Pandory, która kryła w sobie różnego rodzaju polecania i zadania do wykonania.

Czas spędzony na wspólnym świętowaniu minął szybko - jak to przy dobrej zabawie. Na koniec seniorzy ruszyli do ostatniego tego dnia tańca, śpiewając „Do widzenia, do zobaczenia” i tak zakończył się tegoroczny karnawałowy bal.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania, które znajdą Państwo w naszej galerii.

Projekt współfinansowany przez Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, realizowany w Lublinie przez Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”.