Kolejna środa, kolejne spotkanie, kolejni goście…
25 kwietnia w piękny słoneczny dzień podopieczni Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” pod przewodnictwem Pani Ewy Tęczowskiej przenieśli się do krainy spokoju i relaksu. Poniżej przedstawiamy naszym Czytelnikom relację wolontariuszki Moniki.

Warsztaty z technik relaksacyjnych dla seniorów miały na celu pokazanie, w jaki sposób nasi seniorzy mogą radzić sobie z życiowymi trudnościami.
Co zrobić, aby zrelaksować się i odpocząć? Czasami wystarczy tak niewiele… wziąć głęboki oddech, wyciszyć się i zamknąć oczy. To potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Pani Ewa podzieliła się z podopiecznymi „mbU” swoim programem relaksacyjnym, dała im materiały, na bazie których mogą samodzielnie „przenosić” się w świat spokoju i odpoczynku. Zachęciła także do dzielenia się nowo zdobytą wiedzą z potrzebującymi.

Następnie do Stowarzyszenia przy ul. Akademickiej 4 zawitały dwie młode uczennice z Zespołu Szkół Plastycznych w Lublinie - Aleksandra Zaręba i Dagmara Blaszka. Poprowadziły zajęcia plastyczne dla naszych seniorów. Motywem przewodnim była wiosna. Każdy z seniorów miał przedstawić własną interpretację: mogło to być wspomnienie z młodości, widok zza okna, itp. Jako że prowadzący to specjaliści, zadbano o profesjonalny sprzęt. Każdy z uczestników dostał duży arkusz papieru, paletę akrylowych farb i pędzle. Po wstępnych protestach: „przecież nie umiem, nigdy nie malowałam”, i „żadna ze mnie artystka” seniorki ruszyły do pracy. Przy pomocy Oli i Dagmary panie przełamały pierwszy opór i malowały z serca. Powstałe dzieła były naprawdę różne: od domów, lasów, po przepiękne łąki, jeziora i wiosenne twarze. Do wspólnego malowania dołączyli się również wolontariusze. Wyjątkowo pięknie malowała nasza nowa wolontariuszka Ela. Część prac seniorzy zabrali do domów, aby móc pochwalić się znajomym, a część zostawiono w biurze "mbU", które nieobecni na dzisiejszym spotkaniu mogli podziwiać przy najbliższej wizycie.

Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy Pani Ewie i młodym artystkom, które mogliśmy gościć w Stowarzyszeniu  „mali bracia Ubogich”.

"Życie jest łańcuchem momentów przyjemności, a nie tylko walką o przetrwanie. Nie trzymaj niczego na wyjątkową okazję, ponieważ każdy dzień jest tą wyjątkową okazją. Nie odkładaj niczego, co przynosi uśmiech i zadowolenie, każdy dzień, każda godzina, każda minuta jest wyjątkowa!”

Zapraszamy do naszej Galerii.