W dniu 20 października 2010 r. „mali bracia Ubogich” w Lublinie zorganizowali „Salonik piękności” dla swoich podopiecznych.

Zajęcia odbyły się w ramach nowego cyklu „Ach damą być…”, którego ideą jest przypomnienie seniorkom, że bez względu na wiek są kobietami i zawsze zasługują na „odrobinę luksusu”. Październikowe zajęcia miały dwa cele: teoretyczny – nauka właściwego doboru biustonoszy - i praktyczny - manicure dla każdej seniorki.

Podopieczne wysłuchały wykładu prowadzanego przez wolontariuszkę Małgosię na temat najczęstszych błędów przy doborze bielizny oraz na co należy zwracać szczególną uwagę przy jej doborze. Następnie każda seniorka została zmierzona i Małgosia wyliczała właściwy dla danej pani rozmiar stanika. W mierzeniu pomagała wolontariuszka Monika, która zapisywała paniom ich rozmiary na kartkach.

Na koniec podopieczne dzieliły się swoimi uwagami na temat bielizny i wymieniały adresy ulubionych sklepów.

Podczas wykładu koordynatorka robiła seniorkom manicure. Panie uczyły się, a w tym czasie ich dłonie przechodziły przeobrażenie - każda seniorka przyniosła tego dnia lakier w swoim ulubionym kolorze.