Cel akcji

Trudno myśleć o wakacjach, gdy skromna emerytura nie wystarcza na leki i utrzymanie. Ciężko wyobrazić sobie letni dzień nad jeziorem, gdy nawet kilka kroków to wysiłek, a schody są barierą nie do pokonania.

I samotność... Dotkliwa i nie dająca o sobie zapomnieć. Zwłaszcza latem.  Gdy miasto pustoszeje i sąsiedzi wyjeżdżają...

Tak wygląda wakacyjna rzeczywistość wielu samotnych osób starszych. To codzienność, z którą przychodzi się zmagać naszym podoopiecznym z Warszawy, Lublina i Poznania. 

Dlatego co roku w letnie miesiące zapraszamy ich na krótkie wycieczki za miasto, zwane Wakacjami jednego dnia, dla nich organizujemy też 6-dniowy pobyt wakacyjny w Spale. Po to, by mogli choć na kilka dni, na kilka godzin oderwać się od codziennych trosk i problemów, by wśród ludzi odpoczęli od swojej samotności.

Ale by było to możliwe również w tym roku, potrzebujemy Twojego wsparcia! 

Wpłacając 40 zł, podarujesz jednemu z naszych podopiecznych Wakacje jednego dnia. Ta kwota to średni koszt jednodniowej wycieczki dla jednego z naszych podopiecznych. Kwota obejmuje transport, posiłek i - w zależności od miejsca - bilety wstępu, koszt przewodnika czy drobnych atrakcji.

Wpłacając 70 zł ufundujesz naszemu podopiecznemu jeden z sześciu dni wakacyjnego pobytu w Spale (kwota obejmuje nocleg i wyżywienie). Dla samotnych seniorów takie krótkie wakacje to naprawdę wielka rzecz.

Posłuchaj i przekonaj się:

Czym jest spacer po lesie dla 89-letniej pani Henryki, która od lat nie wychodzi sama z domu?

Jakie to uczucie posiedzieć na świeżym powietrzu, wśród zieleni dla pani Grażyny, która mieszka w 30 metrowym mieszkaniu bez balkonu?

Czym jest cały dzień wśród ludzi dla 90-letniego pana Leona, który na co dzień nie ma do kogo otworzyć ust?


Pomóż już dziś!

  

 

 

 

 

 

Każda, nawet najmniejsza kwota ma znaczenie, a wspierając naszą akcję naprawdę wiele możesz zmienić! Nawet kilka godzin z dala od codziennych trosk i zmartwień pozwala naszym podopiecznym odzyskać siły i radość życia.