19 sierpnia podopieczni poznańskiego Oddziału "mbU" wyruszyli, aby spędzić razem dzień wypełniony słońcem, śmiechem, spacerami po lesie i ciekawymi rozmowami - tak podsumować można wycieczkę seniorów i wolontariuszy do Ośrodka Wypoczynkowego „Wrzos” w podpoznańskim Stęszewku.

Tuż po dotarciu na miejsce, zostaliśmy ugoszczeni rozpływającym się  w ustach ciastem domowej roboty. Następnie każdy mógł wybrać formę spędzenia wolnego czasu. Część grupy wybrała spacer nad pobliskie Jezioro Stęszewsko – Kołatkowskie. Słynie ono w okolicy ze swej „Eko-Plaży”. Z brzegu podziwiać mogliśmy je w całej okazałości, a jest na co patrzeć gdyż akwen mierzy ok. 2,5 km długości. Wytrawni pływacy mogli i nie omieszkali, pod czujnym okiem pana Władysława, sprawdzić temperaturę i czystość wody osobiście.

Tuż po powrocie znad jeziora czekała podopiecznych kolejna atrakcja – przejażdżka bryczką po okolicy. Uśmiechnięte twarze powracających z tej wyprawy świadczyły o tym, że było warto! W oczekiwaniu na konną wycieczkę, podopieczni i wolontariusze nie nudzili się rozmawiając, rozmawiając i rozmawiając. Mogli w ten sposób poznać się wzajemnie i wymienić opowieściami z własnego życia, a także posłuchać o losach innych. Takie spotkania to często dobry wstęp do zawarcia nowych przyjaźni.

 

 

 

 

 

 

 

 


Po przejażdżce nadeszła pora na wspólne grillowanie. Czas ku temu był najwyższy, gdyż niejednemu wycieczkowiczowi solidnie burczało już w brzuchu. Pyszne kiełbaski z grilla zniknęły w mgnieniu oka. Z uśmiechami na twarzach i wdzięcznością w sercach za tak mile relaksujący dzień, wróciliśmy do domu, czekając już na kolejną wycieczkę.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wycieczki >>

Dla naszych podopiecznych takie wakacyjne chwile są bezcenne.

Zachęcamy, wesprzyj naszą akcję i pozwól podarować jeszcze choć kilka takich wakacyjnych chwil.

WEJDŹ TUTAJ >>