Spotkanie Andrzejkowe

W piątkowe popołudnie, 30 listopada 2012 r. pracownicy i wolontariusze warszawskiego oddziału Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" zorganizowali dla seniorów spotkanie andrzejkowe. Spotkanie odbyło się w ramach projektu polsko-niemieckiego.

Andrzejki w "mbU" przygotowały wspólnie Joanna Jaworska oraz wolontariuszka Katarzyna Rzepińska. Wśród atrakcji wieczoru znalazło się wspólne śpiewanie nieśmiertelnych przebojów z lat młodości, rozmaite wróżby (m.in. za pomocą kwiatów i liczb), łamigłówki oparte na przysłowiach dotyczących św. Andrzeja oraz tańce.

Seniorzy, w tym podopieczni Stowarzyszenia oraz uczestnicy projektu polsko-niemieckiego, przybyli na spotkanie tak licznie, że zaskoczyli i siebie nawzajem. Siedziba warszawskiego oddziału pękała w szwach - było wesoło i gwarno. W jednym z pomieszczeń wolontariuszka Kasia śpiewała nieśmiertelne piosenki, jak np. "O Maryjanno", "Moje jedyne marzenie" czy "Dziś prawdziwych cyganów już nie ma". Co odważniejsze seniorki wyręczały Kasię w śpiewaniu, otrzymując nastepnie gromkie brawa. W drugim pomieszczeniu najpierw odbywało się wspólne wróżenie i odrysowywanie dłoni, a następnie sala wróżb zamieniła się w salę taneczną. Seniorki i wolontariuszki bawiły się w rytm popularnych piosenek w aranżacji Zofii Wronko-Mitrut, śpiewającej podopiecznej "małych braci Ubogich" w Lublinie.

Kiedy po ponad półtorej godziny zabawy większość gości postanowiła wrócić do domów, ci co pozostali zasiedli do łamigłówki przygotowanej przez Katarzynę i Joannę. Obie znalazły wspólnie rozmaite powiedzenia związane ze św. Andrzejem - wydrukowały je dużą czcionką na papierze, pocięły w osobne wyrazy i zaproponowały seniorkom i wolontariuszkom odgadnięcie przysłów z rozsypanek. Zabawa była świetna i nie obyło sie bez wymyślania własnych, zabawnych przysłów z różnych słów na kartkach.

Ze względu na ograniczone do tego warunki - w tym roku nie laliśmy wosku, ale może za rok się uda!

Dziękujemy wolontariuszce Kasi za czynne zaangażowanie w przygotowania i prowadzenie spotkania, wszystkim obecnym wolontariuszkom za pomoc w jego trakcie, a gościom za liczne przybycie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.