Ognisko w Izabelinie - pożegnanie II edycji projektu polsko-niemieckiego

Już wkrótce, 31 sierpnia 2013 r. dobiega końca II edycja projektu polsko-niemieckiego realizowanego w Warszawie. Z tej okazji warszawski oddział Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” zorganizował dla uczestników projektu specjalne ognisko pożegnalne w Izabelinie na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Mimo upalnej pogody w wyciecze udział wzięło mnóstwo chętnych seniorów, w tym podopieczni oraz sympatycy Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. Cała grupa spędziła wspólnie czas na polanie Jakubów na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, niedaleko Centrum Edukacji KPN. Specjalnie na ten dzień zostało zorganizowane ognisko, a pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia umilali seniorom czas rozmową, spacerami, wspólnym graniem w gry towarzyskie (m.in. scrabble, rzutki oraz memory – dobre ćwiczenie na pamięć!) Uczestnicy wycieczki do Izabelina oddali się także wspólnemu śpiewaniu dobrze znanych biesiadnych i harcerskich piosenek.

Pod obszerną wiatą na polanie Jakubów było bardzo przyjemnie. Mimo wysokiej temperatury otoczenia, pod dachem wiaty temperatura była w sam raz. Znaleźli się jednak i tacy, którzy postanowili wyjść z cienia i skorzystać z zielonej przestrzeni, czyli wybrać się na krótki spacer, zarówno w towarzystwie innej osoby, jak i samodzielnie.

Wycieczka do Izabelina była jednak przede wszystkim okazją, aby porozmawiać z seniorami o kończącym się projekcie, przypomnieć wszystkie akcje, jakie miały miejsce w czasie jego trwania oraz jakie są plany na przyszłość. Seniorzy również korzystając z okazji, podziękowali pracownikom i wolontariuszom Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” za ich zaangażowanie w działania na rzecz seniorów, za ogrom serdeczności i empatii, ale także za cenne rady i informacje.

Wspólny posiłek, gry, rozmowy i śpiewy sprawiły, że czas w Izabelinie szybko minął. Na szczęście jeszcze na pewno nie raz odwiedzimy polanę Jakubów w Kampinoskim Parku Narodowym!

Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z ogniska.