Zapraszamy na wystawę prac seniorów pt. "Mandale"

Wystawa to efekt projektu realizowanego przez „Przystanek Alzheimer” przy współudziale Centrum Montessori Senior, FizjoActive Rehabilitacja Narządu Ruchu, zatytułowanego: „Świetlica terapeutyczna dla osób z chorobą otępienną, w szczególności dla osób chorych na chorobę Alzheimera w Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy”.

20181217 130541Prezentowane na wystawie prace są wynikiem rocznej pracy terapeutycznej grupy kilkunastu osób, dotkniętych chorobą Alzheimera, którzy poprzez kolory ćwiczyli swoje funkcje poznawcze, koncentrację, ekspresję swojego wnętrza, uczyli się kompozycji i różnych technik pracy z kolorami. Harmonizowali prawą i lewą półkulę mózgu. Uzewnętrzniali swoje emocje. Tworzyli mandale na szkle, malowali mandale suchymi pastelami i farbami akrylowymi pod okiem terapeutów projektu. Wśród prezentowanych prac będzie można zobaczyć namalowaną „Odę do Radości” L. van Beethovena, prace abstrakcyjne i figuratywne, kreacje oparte na wyobraźni i naśladownictwie kształtów. Z dużą dawką pięknych, barwnych przedstawień. Niektórzy z uczestników terapii, malowali po raz pierwszy w swoim życiu, odkrywając piękno pracy z kolorami i siłę ich oddziaływania. Jak twierdzą, odkryli nową i niesamowitą umiejętność, w trakcie pracy zauważali, że „mózg się wyłącza, a kolory mają niezwykłą moc oddziaływania, wymagają mega koncentracji i precyzji. Super sprawa”.  
Uroczyste otwarcie wystawy w dniu 17 grudnia 2018 r. o godz. 11.00 w Siedzibie Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, przy ulicy W. Andersa 13. Wstęp wolny.
W czasie 27-31 grudnia wystawę można oglądać po uprzednim umówieniu się telefonicznym dzwoniąc pod nr tel. 518 371 552
Projekt jest finansowany przez Urząd Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy.