Wykłady z historii sztuki Arkadiusza Krawczyka

Pełna sala słuchaczy, niezwykle ciekawe tematy, wyjątkowo elokwentny prowadzący – tak w skrócie można opisać wykłady Arkadiusza Krawczyka, naszego wolontariusza, doktoranta historii sztuki. Arek zgłosił się do nas pod koniec maja tego roku, proponując serię wykładów na temat sztuki europejskiej XIX wieku. Przez trzy i pół miesiąca co poniedziałek prowadził dla naszych seniorów niezwykłe spotkania z wielkimi artystami i ich dziełami.

Chociaż temat wykładu za każdym razem był inny, seniorzy co poniedziałek wychodzili z sali równie mocno oczarowani niezwykłą swobodą i barwnością z jaką Arek opowiadał o kolejnych zagadnieniach. Naszemu wykładowcy udało się zachęcić odbiorców nie tylko do słuchania, ale również włączyć ich do dyskusji na temat malarzy, kierunków malarskich oraz związków sztuki plastycznej z literaturą.

Spotkania te, co podkreślają uczestnicy, były bardzo inspirujące i wielu zachęciły do głębszego zainteresowania się sztuką. Pani Krystyna, jedna z wiernych słuchaczek, podkreśliła szczególnie to, że wykłady Arka nakłoniły ją do gruntownego odświeżenia wiedzy, zmusiły do myślenia i nie polegały tylko na teoretyzowaniu. „To był taki konkret, solidna dawka wiedzy.” – podsumowała Pani Krystyna.

W poniedziałek odbył się ostatni wykład z tej serii, na szczęście Arek już planuje dla swoich studentów kolejny cykl  spotkań. Tymczasem wraz z grupą swoich wiernych słuchaczy wybrał się do dwóch poznańskich kościołów, by nieco przybliżyć meandry sztuki architektonicznej, ale o tym w oddzielnej relacji.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni naszemu wolontariuszowi za dotychczasową pracę. Sumienność i profesjonalizm Arka są naprawdę godne podziwu! Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na nową serię wykładów.

wyklady arka