Wykład o żywieniu osób starszych z wolontariuszką Marceliną

„Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia” życzą sobie seniorzy przy każdej okazji. Jednak by móc się nim cieszyć przez długie lata, trzeba o nie dbać. O tym właśnie w trakcie swojego wykładu przypominała wolontariuszka Marcelina, studentka II roku studiów magisterskich z dietetyki.

Podczas wykładu Panie przypomniały sobie ogólne zasady zdrowego odżywiania, w szczególności zalecenia dotyczące osób starszych. Marcelina wytłumaczyła co i w jakich ilościach jeść, by dostarczyć sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Opowiedziała też o tym, jakie interakcje zachodzą między tym co jemy a lekami. Seniorki skrupulatnie notowały wszystkie ważne informacje.

Na koniec wykładu Marcelina przygotowała dla słuchaczek słodką niespodziankę – słoiczki z własnoręcznie robionym kremem czekoladowym w wersji fit, bez dodatku cukru i produktów pochodzenia zwierzęcego.

Wykład był wstępem do rozpoczynającego się cyklu warsztatów dietetycznych z naszą wolontariuszką. Kolejne spotkanie w odbędzie się czerwcu. Już nie możemy się doczekać!

wyklad dietetyka

Zajęcia realizowane w ramach projektu "Potencjał seniora wart poznania” finansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

logo poznania33