Wyjazd do Pszczelej Woli

Ach jak pięknie wygląda Pszczela Wola podczas złotej polskiej jesieni gdy kolorowe liście wiszą jeszcze na drzewach, pogoda dopisuje, a słońce wysyła jeszcze ostatnie jesienne promienie. Podopieczni Stowarzyszenia mali bracia Ubogich w Lublinie mieli okazję się o tym przekonać 19 października podczas naszej wizyty z okazji Dnia Patronów Szkoły. Zapraszamy do lektury relacji.

Na wieść o ponownym zaproszeniu do Pszczelej Woli seniorzy zareagowali bardzo entuzjastycznie i w wyjeździe wzięło udział blisko 40 osób. Nasi podopieczni zabrali ze sobą ciasta oraz inne smakołyki, bo jak to mówią, w gościnę nie wypada jechać z pustymi rękami. 

DSC 85W Pszczelej Woli przywitała nas młodzież na czelę z naszym wolontariuszem Marcinem Kaliszewskim, który zorganizował cały wyjazd i zaprosił naszą grupę. Po miłym przywitaniu seniorzy oraz wolontariusze wzięli udział w odsłonięciu tablicy upamiętniającej jednego z nauczycieli oraz bohatera dwóch wojen światowych - Stanisława Grekowicza. Po tym ważnym punkcie programu wybraliśmy się wspólnie aby obejrzeć akademię, przygotowaną przez uczniów szkoły w Pszczelej Woli. Młode osoby wspominały Patronów Szkoły Zofię i Tadeusza Wawrynów, deklamowały przygotowane z tej okazji wiersze oraz śpiewały piosenki. Była też chwila na występ naszej pary - Marcina i pani Adeli - "Polko ma polko" wybrzmiało również w Pszczelej Woli. Interpretacja wiersza była niesamowita, a nasi artyści zebrali gromkie brawa. Po uczcie duchowej oraz podziękowaniach zostaliśmy zaproszeni do ogrodu gdzie w promieniach jesiennego słońca mieliśmy okazję zjeść grochówkę oraz porozmawiać. Miłe były rozmowy naszych podopiecznych oraz młodzieży szkolnej zawsze chętnej pomagać.
Ostatnim punktem programu, zaproponowanym przez młodzież szkolną była debata na temat relacji młodego i starszego pokolenia. Pracowaliśmy w grupach i następnie prezentowaliśmy efekty naszej pracy na plakatach. Na zakończenie nasza stowarzyszeniowa piosenkarka pani Zosia zaintonowała piosenkę "Lublina się nie zapomina", a pozostali seniorzy i wolontariusze śpiewali razem z nią.

 Podczas wyjazdu do Pszczelej Woli spędziliśmy wspaniały czas, który z pewnością pozostanie w pamięci naszych podopiecznych i wolontariuszy na długo. Dziękujemy za zaproszenie Marcinowi oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz wrócimy w progi gościnnej tamtejszej szkoły.

DSC 0035 2