Wycieczka Jednego Dnia - Kościelec

Dzięki naszym darczyńcom poznańscy seniorzy mogli wziąć udział w cudownej wycieczce do Kościelca. W wycieczce wzięło udział 19 seniorów oraz 4 wolontariuszy.

Eklektyczny pałac, w którym znajduje się Liceum Plastyczne, otworzył przed nami swoje podwoje. Odrestaurowane sale: balowa i dębowa, salon kawowy w stylu mauretańskim i przepiękna klatka schodowa, zrobiły na paniach wielkie wrażenie. Po pałacu oprowadził nas dyrektor szkoły odpowiadając na liczne pytania pań.

Jedna z seniorek nazwała pałac perełką architektury. Kościelec nie leży na uczęszczanych szlakach, stąd radość wszystkich z możliwości obejrzenia tego pięknego obiektu.

Po zwiedzeniu pałacu był czas na spacer po parku, rozmowy, wspominki. Po spacerze pyszny obiad w zabytkowym Zajeździe Pocztowym.

Tyle sympatycznych przeżyć, stąd wyśmienite humory, a w drodze powrotnej miła niespodzianka. Niezapowiedzianym punktem programu był drewniany kościół w Wyszynie. Kościół o niezwykle ciekawej konstrukcji. W drodze do Poznania śpiewy i rozmowy a na pożegnanie prośby i życzenia, żeby jeszcze więcej było takich wspaniałych pobytów wakacyjnych.

Zapraszamy do naszej galerii z wyjazdu.

 

 

DSC4872