Wizyta w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim

Wczoraj, 2.07.19 odbyło się wyjście do Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim. Wolontariuszka Ewa pokazała naszym podopiecznym dwie ciekawe wystawy.

Pierwszą naszą wystawą była „Bezludzka Ziemia”, wystawa o nieodwracalnych zmianach w środowisku naturalnym, o dokonanej przez nas dewastacji, o niemożliwości odwrócenia zmian, które się dokonują, o tym że zmiany w środowisku mogą przekształcić Ziemię w miejsce, w którym ludzie nie będą mogli żyć.
Głównym bohaterem wystawy był plastik, jego wszechobecność i niezniszczalność oraz to,że często bywa on toksyczny lub w inny sposób niebezpieczny dla środowiska. Dlatego teraz nie sposób już myśleć o przyrodzie jako czymś „naturalnym”.

Drugą wystawą, którą zwiedziliśmy była wystawa „ Dotknij sztuki”. Wyjątkowa wystawa, na której do dzieł sztuki można wejść, dotknąć, posłuchać, sprawdzić z czego są zrobione albo przesunąć je w inne miejsce.
W naszej wycieczce przez cały czas towarzyszyła nam animatorka, która przekazywała nam „instrukcje obsługi” poszczególnych dzieł, a także opowiadała ciekawe historie z nimi związane.
Jak widać na zdjęciach dotykaliśmy dzieł sztuki rękami a nawet stopami!

Zdjęcia oraz opis wydarzenia - wolontariuszka Ewa.

Centrum Sztuki Wspolczesnej mbU 02.07.2019