Spotkanie Wielkanocne mbU Poznań

Na drzewach powolutku zaczyna się zielenić, powietrze coraz cieplejsze, pierwsze kwiaty pojawiają się w parkach. To znak, że zbliża się wiosna, a wraz z nią zbliża się Wielkanoc. Czas przepełniony wiarą, nadzieją i miłością. Czas radosnych spotkań w gronie bliskich osób.

Dzięki pracy naszych wspaniałych wolontariuszy oraz wielkim sercom darczyńców samotni seniorzy z Poznania również mogli nacieszyć się tym wspaniałym czasem. W przeddzień Niedzieli Palmowej spotkaliśmy się na uroczystości wielkanocnej, by móc spędzić ze sobą trochę czasu we wspaniałej atmosferze.

Spotkanie rozpoczęliśmy złożeniem najserdeczniejszych życzeń. Po tradycyjnym wielkanocnym obiedzie, czas umilili nam uczniowie dwóch poznańskich szkół średnich, grając i śpiewając dla nas utwory m.in. Czesława Niemena, Wojciecha Młynarskiego czy Elvisa Presley’a. Po występie przyszedł czas na rozdanie wielkanocnych upominków.

Chociaż atrakcji nie brakowało, obserwując salę wypełnioną seniorami i wolontariuszami, łatwo można było zauważyć, co dla wszystkich jest absolutnie najważniejsze. Możliwość spotkania się ze starymi znajomymi, osobiste złożenie życzeń, uścisk dłoni, spojrzenia przepełnione radością, rozmowa. Wielu podopiecznych, ze względu na swój stan zdrowia, możliwość spotkania z innymi seniorami ma tylko przy okazji świąt organizowanych przez mbU.

Widok tych uśmiechniętych twarzy jest z pewnością największą nagrodą dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania. Można się o tym przekonać, przeglądając naszą galerię.

Wszystkim dobrym ludziom – darczyńcom i wolontariuszom – dziękujemy z całego serca!

wielkanocZajęcia realizowane w ramach projektu "Potencjał seniora wart poznania” finansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

logo poznania28