Warsztaty recyklingowo-rękodzielnicze

W pierwszą środę lutego rozpoczęliśmy tegoroczny cykl spotkań rękodzielniczych opartych o materiały z recyklingu. Ta nowa inicjatywa ma na celu nie tylko dobrą zabawę, pobudzenie kreatywności i ćwiczenie sprawności manualnej ale również zwiększenie świadomości poznańskich seniorów w zakresie recyklingu.

Prowadzące warsztaty - Marysia i Jadzia - rozpoczęły spotkanie od krótkiej prezentacji na  temat ekologii, segregacji śmieci oraz zanieczyszczenia Ziemi, która stała się podstawą do bardzo żywej dyskusji. Dziewczyny opowiedziały również o akcji społecznej na instagramie zatytułowanej “is this yours?”.

W części praktycznej warsztatu prowadzące zaprezentowały jak własnoręcznie wykonać podkładki pod kubki z wykorzystaniem starych gazet, ulotek, papierów. Panie wróciły do domów nie tylko ze stylową ozdobą stołu, ale również z całą masą recyklingowej wiedzy i inspiracji.

Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów.

warsztaty recyklingow luty

Zajęcia realizowane w ramach projektu "Potencjał seniora wart poznania” finansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

logo poznania17