Wakacje Jednego Dnia w Czarnolesie i Bronowicach

Jak dobrze wyruszyć w podróż i wyrwać się z dusznego miasta. Taką możliwość w czwartek 27 czerwca mieli podopieczni z Lublina, którzy wraz z wolontariuszami wybrali się w podróż do Czarnolasu oraz Bronowic. Po upalnym czasie, który miał miejsce ostatnio nikt nie spodziewał się, że pogoda będzie tak fantastyczna. Rodzinna atmosfera, radość i energia to pozytywne emocje, które towarzyszyły nam na wyjeździe do Czarnolasu. Śpiewy w autokarze, w drodze muzeum, wspólne rozmowy i zdjęcia to dopiero początek naszej niezapomnianej przygody. Zapraszamy do lektury relacji z naszej wspaniałej wyprawy. 

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie oczarowało nas wszystkich po raz kolejny. Podopieczni swoją ciekawość zaspakajali zadając mnóstwo pytań pani przewodniczce, która z ogromną przyjemnością dzieliła się swoją wiedzą. Na twarzach seniorów można było zauważyć zdumienie i ogrom szczęścia. Piękny ogród otaczający muzeum, wypełniony cudownie pachnącymi kwiatami zachwycał wszystkich uczestników wycieczki. Napełnieni dobrą energią seniorzy wraz z wolontariuszami śpiewali piosenki tańcząc przy tym  boso na zielonej trawie. Pyszny obiad dodał nam tylko sił na resztę dnia.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był pobyt w Alpakoterapii w Bronowicach. Wszyscy od pierwszego wejrzenia zakochali się w uroczych alpakach. Mnóstwo uścisków i całusów spłynęło na przemiłe zwierzęta. Każdy z nas mógł nie tylko pogłaskać alpaki, ale również nakarmić marchewką i wspólnie spacerować po placu. Był również czas na wypoczynek na świeżym powietrzu, rozmowy i opalanie.

Podczas wycieczki można było usłyszeć: Chcemy więcej, Było cudownie, Dziękujemy, Tak trudno będzie wrócić do domu. Jedna z naszych podopiecznych pani Janina ze łzami w oczach mówiła: mali bracia spełnili moje wielkie marzenie, tak bardzo pragnęłam wybrać się do Czarnolasu. Takie wyjazdy to sama przyjemność. Wspólnie spędzony czas zbliżył Nas jeszcze bardziej i pomógł wypełnić niechcianą samotność. Przepiękny czas na pewno zostanie długo w naszej pamięci.

DSC9357Z całego serca pragniemy podziękować darczyńcom, dzięki którym nasi podopieczni mogli wyruszyć na pierwszą wakacyjną wycieczkę.
Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z wyjazdu