Wakacje Jednego Dnia w Kozłówce

Do tego miejsca lubelscy seniorzy wracają z wielką chęcią. Mowa tu o Pałacu w Kozłówce, który za każdym razem zaskakuje i zachwyca. Nasza liczna grupa seniorów i wolontariuszy miała w piękny sierpniowy dzień okazję odwiedzić Pałac Zamojskich i podziwiać malownicze tereny Kozłówki. Zapraszamy do lektury relacji. 

Aż miło było patrzeć na twarze uśmiechniętych pań, które zaopatrzone w kapelusze i dobry nastrój przybyły pod naszą lubelską siedzibę na Akademickiej 4 i z radością wyczekiwały przybycia busa, który zabierze je na długo wyczekiwaną wycieczkę do położonej nieopodal Lublina Kozłówki. Podczas naszej wyprawy było mnóstwo atrakcji,  dużo nowych, ciekawych informacji, ale najważniejsza byłą obecność bliskich osób, przyjaciół ze Stowarzyszenia. Tego dnia byliśmy jedną wielką rodziną, która cieszyła się z rozmów, podawała pomocną dłoń i wspólnie spędzała czas wśród zieleni i ukwieconych alejek przypałacowego ogrodu.

Podczas naszej wyprawy zwiedziliśmy piękny pałac, w którym obecnie mieści się Muzeum Zamoyskich, ale także Powozownię, Wystawę czasową i Galerię sztuki socrealizmu. Podopieczni zwiedzali te piękne wnętrza z wolontariuszami, którzy pomagali im na każdym kroku.

Na naszych wycieczkowiczów jak zwykle czekał także przepyszny obiad z dwóch dań. Na koniec naszego pobytu dzień osłodziliśmy sobie także pysznym sernikiem, który wprost rozpływał się w ustach.

Po bardzo aktywnym dniu dotarliśmy do Lublina. Na twarzach seniorów widać było ogromną satysfakcję. Pani Waleria, nie kryła swojej radości z możliwości wyjazdu. Z całych sił uściskała koordynatorkę Wiolę i powiedziała: Dziękuję, że mogłam być wśród ludzi, wyjechać z ciasnego i wilgotnego mieszkania i zobaczyć tak wiele piękna. To dla mnie wiele znaczy. Z kolei jedna z naszych nowych podopiecznych, pani Anna, powiedziała, że jest z siebie dumna, że dała radę zwiedzić wszystkie punkty wycieczki i spędziła naprawdę miły czas wśród wspaniałych ludzi.

My również jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, którzy wytrwale spacerowali i z zaciekawieniem zdobywali nową wiedzę na temat Kozłówki. Było cudownie! Z serca dziękujemy darczyńcom, dzięki którym nasz wyjazd mógł się odbyć. 

Zapraszamy do oglądania zdjęć z wyjazdu w naszej galerii

Fotoram3.io1