Spotkanie międzykulturowe - Nigeria

Któż nie chciałby zimową porą wybrać się w daleką podróż do kraju gdzie przez cały czas jest ciepło i świeci słońce? Nasi podopieczni podczas ostatniego spotkania w styczniu mogli choć przez dwie godziny poczuć klimat słonecznej Nigerii. Zaproszeni goście, wolontariusze z międzynarodowej grupy Omnes Gentes opowiedzieli o tradycjach, zwyczajach oraz kulturze tego afrykańskiego państwa.

W środę 30 stycznia pomimo obfitych opadów śniegu na spotkanie przybyło 30 osób, podopiecznych oraz wolontariuszy. Każda z osób z niecierpliwością oczekiwała na spotkanie z wolontariuszami z zaprzyjaźnionej z nami międzynarodowej grupy Omnes Gentes Naszymi gośćmi byli Martins z Nigerii, Andrii z Ukrainy oraz Irene z Kenii. Wolontariusze przygotowali oraz przedstawili prezentację na temat Nigerii. Przybyli na spotkanie podopieczni oraz wolontariusze z przyjemnością wysłuchali prelekcji. Seniorzy byli bardzo zainteresowani kulturą afrykańskiego państwa. Z zaciekawieniem patrzyli na pokaz tradycyjnego tańca prezentowany przez naszych gości z Omnes Gentes oraz słuchali tradycyjnej muzyki nigeryjskiej.  Jak zawsze mieli też wiele pytań.

Miło było przenieść się w ten mroźny i śnieżny dzień w egzotyczny zakątek świata, podziwiać piękne krajobrazy i słuchać ubranego w tradycyjny strój Martinsa, który opowiadał o swoim kraju piękna polszczyzną. 

DSC 0140Naszym gościom z całego serca dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie w nasze skromne progi. To było wspaniałe spotkanie.