Spotkanie wigilijne w Lublinie

Tegoroczne spotkanie wigilijne  było wyjątkowe, niepowtarzalne i bardzo rodzinne. Na twarzach tak wielu osób starszych znów pojawiły się łzy wzruszania i radosne uśmiechy. W przedświąteczną sobotę zaprosiliśmy naszych podopiecznych na spotkanie bożonarodzeniowe. Przy wspólnym stole zasiadło około 100 osób starszych oraz wolontariuszy. Zapraszamy do lektury relacji wolontariuszki Zofii Zatorskiej.

Osoby starsze, samotne bardzo cenią sobie bliskość przyjaciela, osoby życzliwej. Nie zawsze tak jest. Jednak podczas naszej wigilii można odczuć prawdziwie rodzinną atmosferę. Podczas naszego spotkania opłatkowego nasi  podopieczni oraz wolontariusze zgromadzili się wokół wspólnego stołu, aby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, razem zjeść  wspólną wieczerzę wigilijną, porozmawiać i wspólnie kolędować. To był taki wyjątkowy dzień i wyjątkowy okres przed Świętami. 

Spotkanie rozpoczęło się od słów Pisma ŚwięteWigilia 2018 101go odczytanych przez brata Bartłomieja  z zaprzyjaźnionego Klasztoru Kapucynów oraz życzeń dla podopiecznych oraz wolontariuszy. Podczas spotkania nie zabrakło także opłatka, który jest symbolem przyjaźni, miłości i pokoju. Wszyscy uczestnicy spotkania wzięli do rąk biały opłatek żeby złożyć życzenia przyjaciołom ze Stowarzyszenia. Padło wiele ciepłych słów, na twarzach gościły uśmiechy, a w oczach wielu osób starszych można było zobaczyć łzy wzruszenia. To był cudowny moment spotkania. Nastrój Bożego Narodzenia był z nami. 

Elegancko nakryte stoły na których wolontariusze ustawili piękne ozdoby świąteczne wykonane przez naszych podopiecznych oraz uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 38 w Lublinie dodawały ciepła,  różnorodna kolorystyka sprawiła, że stół  był bardzo piękny, a typowo wigilijne potrawy zachęcały do spróbowania.

Ważnym punktem naszego spotkania było także wspólne kolędowanie wolontariuszy oraz podopiecznych. Każdy z uczestników spotkania śpiewał znane i lubiane polskie kolędy.

Po kolędowWigilia 2018 009aniu odwiedził nas niespodziewany gość. Z dalekiej Laponii przybył Święty Mikołaj i to on wraz z Śnieżynkami (naszymi wolontariuszkami) wręczył podopiecznym pięknie przystrojone upominki. 

Spotkanie wigilijne to  duże przeżycie dla każdego z naszych podopiecznych. Wyjście z domu i obecność drugiej życzliwej osoby to takie lekarstwo na samotność. Wychodząc ze spotkania wszyscy goście byli zadowoleni i uśmiechnięci.

Z całego serca dziękujemy darczyńcom, dzięki którym mogliśmy zorganizować to wspaniałe spotkanie podczas którego nasi podopieczni mieli okazję spędzić ten szczególny czas razem i przeżyć radosne chwilę.