Spotkanie Wielkanocne mbU Lublin

W ostatnią sobotę, 13 kwietnia w naszym Stowarzyszeniu odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne, w którym uczestniczyło ponad sto osób - podopiecznych oraz wolontariuszy.  Mogliśmy spotkać się razem, porozmawiać, wymienić doświadczeniami, powspominać wspólne chwile oraz bliżej się poznać. Dla naszych podopiecznych było to bardzo wzruszające wydarzenie, podczas którego mogli odczuć, że są częścią jednej wielkiej rodziny Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 12-tej od złożenia życzeń oraz wspólnej modlitwy poprowadzonej przez zaprzyjaźnionych z naszym Stowarzyszeniem Braci Kapucynów. Po tradycyjnym posiłku przyszedł czas na miłe rozmowy przy herbacie. Podczas spotkania nie zabrakło także części artystycznej. Podopieczni mogli wykazać się swoimi talentami wokalnymi oraz recytatorskimi. Niespodzianką było to, jak wielu chętnych chciało tego dnia wystąpić na naszej „scenie”. Nasi podopieczni: pani Zosia, pani Teresa, pani Halina oraz pan Kazimierz śpiewali piosenki i deklamowali wiersze. Miłym akcentem były także radosne pieśni śpiewane przez Braci Kapucynów, którzy przy okazji prezentowali prostą choreografię i zachęcali do wspólnego śpiewania. Wszyscy chętnie powtarzali za naszymi gośćmi. Podczas występów nie zabrakło oklasków i bisów. Jednym słowem moc wrażeń dla każdego. I właśnie w tak wyjątkowej atmosferze upłynął nam wspólny czas. Na zakończenie tego miłego spotkania każdy z naszych podopiecznych otrzymał miły upominek – koszyczek, w którym znalazła się babka wielkanocna, czekoladowy zajączek oraz wiosenny kwiat. Podopieczni otrzymali także kartki świąteczne wykonane przez dzieci z lubelskich szkół podstawowych. Widać było, że ten miły gest sprawił radość każdej osobie starszej.

Żegnając się z podopiecznymi w ich oczach dostrzegliśmy iskrę dziecięcej radości i wdzięczności. Dla wielu z nas było to spotkanie w prawdziwie rodzinnym gronie - stąd chwile wzruszeń, czułości - ale również moc bijącej od każdego przyjaźni i dobrej energii. W takich chwilach daje się odczuć jeszcze bardziej więź i wspólnotę w naszym Stowarzyszeniu.

My już czekamy na kolejne wspólne świętowanie i jak podsumował pan Stanisław, podopieczny mbU Lublin: Mamy nadzieję, a żeby tylko spotkać się za rok w tym samym, albo i większym gronie!

Serdecznie podziękowania składamy naszym wolontariuszom oraz darczyńcom, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wspaniałego spotkania.

Relację przygotowała wolontariuszkambU Lublin, Patrycja.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii.

 Wielkanoc 2019 male 01 COLLAGE