Spotkanie środowe z poezją

Wierszyki z dzieciństwa, których nasze podopieczne uczyły babcie, rymowanki znane ze szkoły, wiersze pisane przez bliskich i znajomych oraz utwory napisane przez znanych i lubianych poetów. Takie utwory poetyckie były recytowane przez naszych podopiecznych oraz wolontariuszy na ostatnim spotkaniu środowym. 

Spotkanie z p39918029 292174761571362 4946753854755569664 noezją było długo wyczekiwane przez naszych podopiecznych. W końcu mamy wśród nas prawdziwe talenty recytatorskie. Trzeba przyznać, że to spotkanie środowe było duchową ucztą dla miłośników poezji. Dwanaście osób: podopieczni, ale też wolontariusze zaprezentowali piękne wiersze oraz znane z dzieciństwa wierszyki, rymowanki, a nawet kołysankę z 1939 roku. Recytatorzy byli nagradzani papierowymi różyczkami oraz słodkim upominkiem. Spotkanie było doskonałą okazją żeby zasłuchać się i przypomnieć sobie znane i lubiane wiersze. Nie zabrakło także utworów dotyczących drugiej wojny światowej oraz życia seniora. Jedna z seniorek, pani Maria zaprezentowała utwór swojej przyjaciółki, pani Janina przedstawiła wiersz napisany lata temu przez jej mamę, a wolontariuszka Rozalia wiersz swojego dobrego znajomego. Trzeba przyznać, że niektóre wykonania były prawdziwie wzruszające.  Po recytacji wierszy wszyscy uczestnicy spotkania wzięli do rąk śpiewniki, aby zaśpiewać znane i lubiane piosenki. Trzeba przyznać, że nasi seniorzy tak bardzo lubią śpiewać, że nawet się nie zorientowaliśmy jak nadeszła pora pożegnania. 

 Po spotkaniu rozstaliśmy się z uśmiechami na ustach i obietnicą że spotkania z poezją częściej będą gościły w harmonogramach naszych spotkań.