Senior dla innych – wielkanocne rękodzieło w poznańskich DPS

Zbliżające się święta to idealny czas, by zatrzymać się na chwilę i zrobić coś dla innych. Realizowany przez nas cykl spotkań „Senior dla innych” jest do tego doskonałą okazją.

Tym razem wybraliśmy się do Domów Pomocy Społecznej na ul. Konarskiego oraz ul. Sielskiej w Poznaniu. Dla pensjonariuszy DPS zorganizowaliśmy warsztaty rękodzielnicze, które polegały na stworzeniu małych, kolorowych ozdóbek – klamerek przystrojonych filcowymi kwiatkami. Warsztaty przygotowane zostały przez naszych wolontariuszy, a poza mieszkańcami DPS, wzięli w nich udział także seniorzy z mbU. Była to doskonała okazja do miłego spotkania.

Początkowe obawy co do własnych umiejętności manualnych szybko ustąpiły radości z tworzenia czegoś pięknego. Niektórzy uczestnicy wykonali nawet po pięć ozdóbek, po to, by móc się tą radością podzielić z innymi. A jak wiadomo: radość dzielona z drugim człowiekiem, to dwa razy tyle radości :)

Cudeńka wykonane przez uczestników można podziwiać w naszej galerii zdjęć – zapraszamy!

dps konarskiego wielkanoc kopiaZajęcia realizowane w ramach projektu "Potencjał seniora wart poznania” finansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

logo poznania29