"Rusz głową" - czyli łamigłówki i zagadki dla seniorów

Oprócz regularnych ćwiczeń fizycznych warto także regularnie trenować szare komórki. Lubelscy podopieczni Stowarzyszenia mali bracia Ubogich wiedzą o tym bardzo dobrze dlatego staramy się im w tym pomagać organizując spotkania z łamigłówkami oraz zagadkami zatytułowane „Rusz głową”. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w środę 27 lutego. 

53468123 263287521239134 2189411393621458944 n2Środa jest zwykle dla lubelskich podopiecznych okazją do wyjścia z domu i spotkania z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia. Tym razem oprócz miłych rozmów przy herbacie i ciastku nasi seniorzy mieli okazję także poćwiczyć pamięć. Spotkanie poprowadzili nasi super wolontariusze: Martyna, Sylwia oraz Łukasz. Podopieczni chętnie zgłaszali się do odpowiedzi i wspaniale spędzili czas przy rozmaitych zagadkach przygotowanych przez wolontariuszki. Wspaniale jest patrzeć na interakcję pomiędzy podopiecznymi i młodymi ludźmi. Na koniec spotkania Łukasz poprowadził ulubioną grę naszej grupy - Bingo. W czasie którego, każdy w skupieniu słuchał prowadzącego żeby nie przeoczyć żadnej liczby i móc skreślić wszystkie numery na planszy. 

 Wspaniale jest spędzać razem czas w radosnej atmosferze z uśmiechami na ustach. Kolejne spotkanie z serii Rusz głową już za miesiąc.