Rozmowy na Andersa: Mirosław Zbrojewicz

Wśród naszych seniorów są kinomaniacy i właśni oni mieli niepowtarzalną okazję, żeby 8 kwietnia w ramach spotkania z cyklu „Rozmowy na Andresa” osobiście porozmawiać z gwiazdą polskiego ekranu – Mirosławem Zbrojewiczem.

Pamiętacie go zapewne z „Ostatniego Dzwonka” lub „Kilera”. A już na pewno kojarzycie niezapomnianą postać Gruchy z filmu „Chłopaki nie płaczą” i jego kultowy, różowy sweterek. Pan Mirosław opowiedział nam trochę o tej słynnej części swojej garderoby – oryginalny „sweter z gruchą” zaginął, ale jego dwie kopie, ręcznie wykonane na drutach, zostały wystawione na aukcji WOŚP.

Ale wspomnienia naszego gościa nie ograniczały się tylko do filmowych kostiumów – usłyszeliśmy sporo o buntowniczej młodości pana Zbrojewicza (kto by pomyślał, że kilkukrotnie musiał zmienić szkołę z powodu problemów z zachowaniem) i jego znajomości z innym aktorem, którego mieli okazję spotkać nasi podopieczni – Piotrem Machalicą. Poznawanie prywatnej historii znanego dotychczas tylko z ekranu aktora to zawsze niesamowite przeżycie dla wszystkich uczestników spotkania.

mbU Rozmowy na Andersa 08.04.19 15
Relację przygotowała wolontariuszka Agata.
Zdjęcia zrobiła wolontariuszka Papryka.