Recyklingowa tablica wspomnień i przypomnień – ekorękodzieło z Gosią

Na sierpniowych warsztatach rękodzielniczych spotkaliśmy się z naszą wolontariuszką Gosią, by pod jej okiem przygotować recyklingową tablicę wspomnień i przypomnień. Gosia znana jest naszym seniorkom ze swoich oryginalnych pomysłów, co potwierdziła i tym razem.

Wystarczył stary, niepotrzebny karton, skrawki włóczki, koronek, tasiemek, kilka ziarenek kawy i już udało się wyczarować coś nie tylko użytecznego, ale i pięknego.

Do wykonania tablicy potrzebne były dwie równe części kartonu. Jedna część została niedbale pomalowana farbą, z drugiej zaś została wycięta ramka. Zadanie nie należało do najłatwiejszych – potrzeba sporo siły by wyciąć coś z kartonu. Na szczęście mieliśmy do pomocy naszych niezawodnych wolontariuszy. Następnie do jednego kartonu przykleiliśmy sznurki, a potem skleiliśmy obie części naszej tablicy razem. Na koniec została ta najprzyjemniejsza część, czyli ozdabianie.

Na powstałych tablicach seniorki będą mogły zawiesić zdjęcia, karteczki z przypomnieniami (np. o wizycie u specjalisty) czy listę spraw do załatwienia.

Zapraszamy do galerii zdjęć, w której można zobaczyć prace naszych seniorek.

rekodzielo recyklingowa ramka wspomnienZajęcia realizowane w ramach projektu "Potencjał seniora wart poznania” finansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

logo poznania38