Przejazd meleksem po Poznaniu

Przyjemnie jest wybrać się na spacer po Starówce, zobaczyć ratusz, stare kamienice i wąskie brukowane uliczki. Dla wielu naszych podopiecznych są to widoki już niemalże zapomniane. Ze względu na swoją niepełnosprawność, korzystanie z uroków Starego Miasta jest bardzo utrudnione. Na szczęście w tym roku udało się nam zabrać dziesięciu seniorów na „spacer” przy pomocy elektrycznych samochodów – meleksów.

Zorganizowane zostały dwa przejazdy – pierwszy w czerwcu, drugi w lipcu. W obu przypadkach ruszaliśmy z Placu Mickiewicza w godzinną trasę przez Dzielnicę Zamkową oraz Starówkę.

Dla podopiecznych, którzy wzięli udział w tej aktywności, była to pierwsza od wielu lat okazja do zobaczenia jak zmienił się Poznań. Takie spotkanie po latach wywołało mnóstwo wzruszeń. Pani Janina, która z domu nie wychodzi prawie wcale, była zachwycona tym, że w końcu mogła dowiedzieć się jakie zmiany zaszły przez ostatnie lata na Starym Mieście.

Cieszymy się, że mogliśmy sprawić naszym podopiecznym tyle radości.

melexZajęcia realizowane w ramach projektu "Potencjał seniora wart poznania” finansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

logo poznania37