Program OBECNOŚĆ – pani Anna i Paulina – relacja pełna optymizmu

www mbU3Relacje budowane w Programie OBECNOŚĆ, są wartością nie tylko dla seniorów, ale również dla wolontariuszy, którzy mogą czerpać z życiowego doświadczenia swoich podopiecznych. 

Tak o relacji z seniorką Anną opowiada wolontariuszka Paulina: Do mbU dołączyłam w październiku 2019 roku. Bardzo szybko poznałam moją podopieczną – panią Anię. Już na pierwszym spotkaniu miałyśmy tematy do rozmów. Pani Ania to seniorka pełna ciepła. Wspólne spotkania dają nam obu wiele pozytywnej energii! W przeszłości pani Ania pracowała z dziećmi przewlekle chorymi. Posiada wiele wyjątkowych wspomnień, którymi chętnie się dzieli. Jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Moja podopieczna pasjonuje się malarstwem i fotografią. Jej dom jest pełen sztuki. Uwielbiamy razem spędzać czas. Oglądamy wspólnie stare zdjęcia i dużo rozmawiamy – nigdy się nie nudzimy. Ostatnio spędziłyśmy miły wakacyjny dzień. Spacerom powww mbU5 Placu Litewskim i Ogrodzie Saskim towarzyszyła świetna pogoda. Pani Anna, jako rodowita lublinianka dużo opowiadała o różnych miejscach – dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy!
Odwiedziłyśmy m.in. Grand Hotel czyli dawną Lubliniankę, gdzie w otoczeniu pięknych wnętrz pani Ani wróciły wspomnienia z młodości, kiedy często bywała tam ze znajomymi. Usłyszałam piękne historie o jej przyjaciołach i rodzinie. Ten wakacyjny dzień był pełen pięknych widoków, spokoju i relaksu. Cytując słowa Pani Ani – »taki dzień jest lepszy niż jakiekolwiek lekarstwo«.
Bardzo się cieszę, że poznałam tak niezwykłą seniorkę. Z panią Anią mogę porozmawiać na każdy temat. Jest jak przyszywana babcia. Wspólnie stworzyłyśmy wiele pięknych wspomnień i jeszcze więcej przed nami! A wszystko zaczęło się w Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich. Dziękuję! 

Zdjęcie po lewej zrobione podczas Wigilii mbU 2019, a z prawej na wspólnej wycieczce.