Podróż przez wieki – poznajemy Warszawę

Nasi Podopieczni mają wiele zainteresowań, a historia jest jednym z nich. Wybraliśmy się więc na eksplorację dziejów Warszawy, prawdziwą podróż w czasie. Najlepszym miejscem na dyskusję o tym, jak obecnego kształtu i charakteru nabierała stolica, jest Muzeum Warszawy. To właśnie tam udaliśmy się 17 stycznia.

Piękne wnętrza muzeum kryją prawdziwe skarby – ponad 7 tysięcy eksponatów w 21 gabinetach tematycznych. Przemierzaliśmy sale, piwnice i korytarze, podziwiając zbiory sreber, portretów, fotografii, dzieł sztuki, a nawet strojów z różnych okresów.  Z każdym z tych przedmiotów wiążą się niesamowite, zapomniane historie i nieznane ciekawostki. Mieliśmy też okazję obejrzeć makiety prezentujące Warszawę w jej niegdysiejszym kształcie i zapoznać się z opowieściami o nieistniejących już kamienicach. Dziękujemy Ewie Czyż, wolontariuszce Stowarzyszenia,  za zorganizowanie tej wyprawy, za przybliżenie nam dziejów stolicy i zapoznanie z jej licznymi sekretami. Opowieści o wydarzeniach i ludziach, którzy wpłynęli na kształt i charakter naszego ukochanego miasta na długo zostaną nam w pamięci.

Wszystkim zainteresowanym historią Warszawy gorąco polecamy to miejsce zlokalizowane w samym sercu Starego Miasta. Budynek jest nowoczesny, wyremontowany i dostosowany do gości potrzeb gości z niepełnosprawnościami, dzięki rozwiązaniom technicznym ułatwiającym poruszanie się między salami. My na pewno jeszcze tam wrócimy.

mbU wycieczka do Muzeum Warszawy 2019 01 17 9