Pierwszy dzień wiosny!

„Wiosna – znów nam ubyło lat!” śpiewały seniorki na ostatnim spotkaniu czwartkowym. Tym razem na naszym stole zamiast ciasta pojawiły się świeże owoce. W taki sposób uczciliśmy oficjalne zakończenie zimy.

Przy czwartkowym stole Panie wspominały pierwsze dni wiosny swojej młodości: topienie marzanny oraz blauki (czyli wagary po poznańsku). Gdzie się chodziło? Co się robiło? O tym właśnie opowiadały sobie z uśmiechem na ustach. Jako że wiosna to czas rozkwitu, również uczuć, nie zabrakło w tym dniu rozmów na temat pierwszych miłości i randek ♥

21. marca to również Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Seniorki podzieliły się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat osób z trisomią 21. Była to okazja, by przypomnieć sobie, że każda osoba, bez względu na stan zdrowia i możliwości poznawcze, potrzebuje miłości, akceptacji i relacji z drugim człowiekiem. To co nas łączy jest dużo silniejsze, niż to co nas od siebie odróżnia.

zdjecia wiosnaZajęcia realizowane w ramach projektu "Potencjał seniora wart poznania” finansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

logo poznania24