Październikowe przyjęcie urodzinowe

W poznańskim oddziale mbU każdy miesiąc kończymy piękną uroczystością - przyjęciem urodzinowym dla podopiecznych. Jest to zawsze szczególny dzień, na który czekają zarówno podopieczni jak i wolontariusze.

Jak na każdym przyjęciu urodzinowym obowiązkowo śpiewamy "Sto lat", wręczamy kwiaty, potem zasiadamy do stołu. Przy stole oczywiście rozmowy, żarty, wspólny śpiew. Najważniejszym punktem programu jest jednak ten, gdy jubilatki (w październiku była to pani Maria, Mirka i Stefania) rozpoczynają  opowieści o swoim życiu. Są to opowieści nieraz wesołe, nieraz bardzo smutne, ale zawsze ciekawe i wzruszające.

Pomimo że spotkania przebiegają zawsze w podobny sposób, za każdym razem są wyjątkowe - bo wyjątkowi są nasi seniorzy i ich historie. Te historie są nagrodą dla naszych wolontariuszy, którzy wkładają dużo serca i pracy, by nasi seniorzy czuli się w Stowarzyszeniu jak u siebie w domu, wśród najbliższych.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

IMG 0619

Zajęcia realizowane w ramach projektu "Senior jest dla nas ważny” współfinansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

logo poznania11