Opowieści misyjne Ignacego i Franka

Trudno byłoby wymienić wszystkie inicjatywy, w które angażują się nasi wolontariusze – bracia Franek i Ignacy. Chłopcy odwiedzają naszych podopiecznych, pomagają im w załatwianiu najróżniejszych spraw, prowadzą konsultacje z obsługi telefonów, pomagają w organizacji każdej imprezy czy wycieczki. W tym roku postanowili dać z siebie jeszcze więcej – wyjechali na misję do Rwandy, by przez miesiąc pomagać najbardziej potrzebującym mieszkańcom tego kraju. W ostatni piątek wpadli do nas, by opowiedzieć o swojej wyprawie i o tym, czego się z niej nauczyli.

Do Rwandy polecieli w trójkę – Ignacy, Franek oraz Wojtek, który również jest naszym wolontariuszem (zajmował się prowadzeniem zajęć komputerowych!). Wykonywali tam różne prace na rzecz osób potrzebujących – starszych, niepełnosprawnych, ubogich. Jednym z głównych zadań było wybudowanie domu dla poruszającego się na wózku Dorisa.

Chłopcy podczas spotkania podkreślali niezwykłą gościnność i życzliwość z jaką zostali przyjęci. Mówili również o tym, jak wiele dał im ten wyjazd, jak pozwolił docenić to, co posiadają. „Do Afryki nie jedzie się po to by ją zmienić. To ona zmienia Ciebie” – tymi słowami zakończyli swoją niezwykle piękną i inspirującą opowieść.

Franek, Ignacy oraz Wojtek są dla nas wszystkich doskonałym przykładem, jak mocno można zaangażować się w pomaganie i jak wiele satysfakcji może ono dawać. Jesteśmy z nich bardzo dumni!

opowiesci misyjne franek i ignacy